Laserska korekcija vida

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

3. feb 2006 11:57

Sama imam leče štiri leta. Prej sem imela tri leta očala in sem bila zelo zelo nesrečna. Enostavno se jih nisem mogla navaditi. Motila so me vse povsod, lahko rečem, da sem bila kar malo živčna. Odkar imam mesečne leče sem najbolj srečen človek na svetu. In sploh ni tako drago. Tekočina stane 2.800sit za cca 3 mesce, leče pa škatlica 8.000 sit za cca 3,5 mesce (pakirano je šest leč). To je približno 3.600 sit na mesec. Pa se odpoveš kakšni reviji, ali pa kakšni kavici manj in imaš privarčeno za leče. lp

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

3. feb 2006 13:08

Se povsem strinjam s tabo, Bina. Mene pridejo nekaj več, ker imam na enem očesu cilindre, tako da me skupaj s tekočinami pride okrog 50.000 na leto - če bi kadila, bi ta denar šel po gobe v treh mesecih, tako da mi noben ne more rečt da se z lečami nekaj preseravam.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. feb 2006 22:49

Renatana, kakšne leče uporabljaš pri cilindrih? Cilindri so tudi moj edini problem, pa so mi najprej trdili, da za to leče ne pridejo v poštev, zdaj pa sem končno dobila neke "poltrde" . Z njimi se mi oči tako solzijo, da večino časa ležijo na polici.... LP, JasnaV

Darija  

član od: 21.12.2002

sporočila: 3

4. feb 2006 1:56

Moj mož je bil lani (2005) na omenjeni operaciji. Star je 46 let. Zanjo se je odločil, ker je imel tako nesrečno dioptrijo povezano z cilindri, da ga ni bilo okulista, ki bi bil sposoben narediti očala ali leče zanj. Operacija je bila neboleča, po njej je imel še tisti dan malo boleče oči. Nasledni dan je bolečina (bolj zbodljaji) skoraj popolnoma popustila, tretji dan je že normalo delal. Zdaj vidi odlično in je zelo vesel, da se je odločil za ta poseg. Poseg je enostaven in hiter. Lp Darija Darija Kovačič

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

4. feb 2006 7:57

JasnaV je napisal/a:
Renatana, kakšne leče uporabljaš pri cilindrih? Cilindri so tudi moj edini problem, pa so mi najprej trdili, da za to leče ne pridejo v poštev, zdaj pa sem končno dobila neke "poltrde" . Z njimi se mi oči tako solzijo, da večino časa ležijo na polici.... LP, JasnaV
Tudi meni so trdili podobno. Ampak to let 1997. Takrat sem slovenske okuliste gladko zignorirala, ker so mi govorili o lečah iz Amerike za hude cifre denarja... šla sem v Italijo in tam takih problemov ni bilo. Najprej sem sicer tudi jaz dobila poltrde leče in po dveh letih obupala, ker je bilo to res hudo, pred kakimi 4, 5 leti pa so mi optiki (isto v Italiji) ponudili prve mehke leče, ki naj bi bile tudi za astigmatike. Sicer jih proizvajajo samo do določene višine astigmatizma, mogoče je to pri tebi problem JasnaV. Če se prav spomnem, je nekaj čez 2 maksimum, vsaj dve leti nazaj je bil. Moja dioptrija je okoli -7, astigmatizem pa okoli 2. Darija, z operacijo je pa tako... verjamem, da je tvoj mož vesel, tudi jaz bi bila, če bi imela take težave, kot opisuješ. Ampak tale operacija, kot sem že v prejšnji temi povedala, se izvaja maksimum 15, ne vem če že 20 let (predvsem slovenski okulisti je še ne izvajajo tako dolgo). Jaz jih imam 28, torej mi ne more nihče garantirati, da ne bom pri 50-ih zaradi dolgoročnih stranskih učinkov te operacije imela še težave. Dejstvo je, da med tole čudežno operacijo z laserjem odstranijo del očesa. Torej je oko bolj občutljivo - zaradi posega samega in zato, ker ga del odstranijo. Sej tudi moj brat je šel pet ali šest let nazaj na to operacijo in za sedaj nima še nobenih težav. Jaz kljub temu pravim, da očala in leče niso nobena grozna stvar (halo, imam sošolko, ki si jih je kupila, čeprav ne nosi dioptrije), postala so modni dodatek, za športne dneve pa so še vedno leče. Torej zakaj plačevati toliko denarja, če ni nuje. Lep vikend , tjas

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

4. feb 2006 9:38

Jaz razmišljam, da bom nekoč šla na operacijo. Zelo rada bi nosila leče, ampak sem sprobala že vse in mi nobene ne prepuščajo dovolj kisika in me po pol ure nošenja začnejo oči grozno skeleti in ribati. Grozno. Očal pa ne maram, ker se vedno trudim z MUjem in potem dam na nos očala in se MU ne vidi več. Brez veze. Sonja

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

4. feb 2006 11:37

Jaz nosim leče (mesečne mehke - je dosti bolj udobno in priročno, posebaj zame, ki vedno kaj izgubljam) v kombinaciji z očali. Moram reči, da je kar nekaj časa trajalo, da sem se navadila na leče, prej so me oči pogosto ščemele. Še sedaj mi kakšen dan preprosto ne "pašejo". Nujno je treba leče kombinirati z očali. Diling, glede make-up-a je pa tako: to je motilo tudi mene, pa sem si kupila očala, ki so popolnoma nore oblike, plastični okvirji pa še živo rdeče barve! Tako prihranim na času za ličenje! Vse kar potrebuješ je malo poguma in okusa, da očala uskladiš z garderobo; če pa si lahko privoščiš več očal pa je problem rešen. ladybug Sporočilo je spremenil(a) ladybug dne 04. feb 2006 11:38:31

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

4. feb 2006 19:13

haj Tudi mene zanima nekaj nasvetov. Imam hčerko staro 17 let ki nosi očala že osem let.Enkrat letno hodiva na pregled.Skoraj vsakič se ji vid poslabša tako da ima sedaj že -6 Zanima me koliko časa se ji lahko še slabša? Rada bi imela leče pa me zanima kako naj ugotovi katere ji bodo pasale,saj to vendar ni tako poceni da bi sprobal vse. Tudi o operaciji sva se pogovarjali samo nevem če je to pri tako visoki dioptriji učinkovito. Vem pa da operacija pride na vrsto kasneje oziroma ko se neha razvijati,rasti in vsaj nekaj let mora imeti enako dioptrijo. Tisti ki imate več izkušenj bi vas prosila za kakršnekoli nasvete in se vam že vnaprej zahvaljujem. LP

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. feb 2006 12:01

Kristina, jaz sem šla na pregled v optiko, ki je na Celovški cesti (rugel). Tam je pregled zastonj in tam mi je okulist sprobal več različnih leč, kako mi prepuščajo kisik. Se ti splača iti pogledati. V zameno za pregled moraš pa tam kupiti leče. (cene imajo take kot povsod drugje). Sonja

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

5. feb 2006 21:48

Moja hčerka(15let) je v šestem razredu dobila očala.Dioptrija se ji je večala tako hitro, da je morala očala menjeti vsakih 6 esecev. Zdaj se je malo umirilo. Očala so jo zelo motila (saj veste puberteta pač) in je tako dolgo prosila za leča, da sem pač popustila. Seveda sem se prej posvetovala z njeno zdravnico. Sedaj nosi leča in je zelo, zelo zadovoljna. Brez najmanjše težava. Pravi, da sploh ne ve, da ima kaj v očesu.Res pa je ,da so ji oči natančno pregledali in "premerili" tako da leča točno pristaja njeni "okroglini"oke. Moram priznati, da sem bila najprej zelo skeptična in sem se dolgo upirala lečam, zdaj pa vidim,da je to zelo dobra zadeva. lp valerija valči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti